Názory účastníků mých školení a kurzů

Karel Keller
Karel KellerVedoucí projekční skupiny, ABB s.r.o.
Lenka je aktivní, zapojuje lidi, naslouchá názorům a pomáhá v praxi.
Zobrazit více…
Radovan Vaško
Radovan VaškoDHL
Školení bylo vedené profesionální formou, na vysoké úrovni.
Zobrazit více…
Zdeněk Prachař
Zdeněk PrachařVýrobní ředitel, BETONBAU, s.r.o.
Školení bylo velice dobře připravené, ušité přímo na míru pro naši firmu.
Zobrazit více…
Peter Slávik
Peter SlávikSPRINX SYSTEMS a.s. ČR
Koučing mi pomohol lepšie pracovať s prioritami a zmenil mi perspektívu s akou sa pozerám na každodenné operatívne úlohy.
Zobrazit více…

Další reference

MANAŽERSKÁ AKADEMIE

Na školenie som sa přihlásila sama, nadriadený nechcel, aby som tu bola. Som tu pre svoj osobný rozvoj. Myslím si, že manažer nebudem a asi ani nechcem byť. Ale školenie má pre mňa velký význam. Potrebujem sa niekam posúvať a rozvíjať. ĎAKUJEM PANI LAMEŠOVÁ!
Ač jsem si myslel, že prožiji další „stejné“ školení, zažil jsem něco, co mi moc pomohlo v osobním i profesním životě, posunulo mě dál, pomohlo mi zvládnout těžké životní i profesní výzvy. Zvládnul jsem je, dokázal jsem se se vším vyrovnat, lépe komunikovat, lépe věci přijímat, dávat i přijímat zpětnou vazbu, řešit věci klidněji, zvládnout emoce. Děkuji, Lenko.
Po absolvování manažerské akademie používám spoustu pomůcek, které jsem se právě na tvém školení naučila a měla možnost si i při tvém vedení při školeních natrénovat. Každé školení proíhalo velmi zajímavou formou. Jsem ráda, že jsem mohla tato školení absolvovat a vemi mě těší, že jsem právě Tebe mohla i poznat. Monika
S Lenkou jsem měl možnost absolvovat nejméně pět školení. Kdo hledá školení formou monologu, tady neuspěje. Lenka je aktivní, zapojuje lidi, naslouchá názorům a pomáhá v praxi. Vděčím jí za můj osobnostní rozvoj, který se neomezuje pouze na pracovní, nýbrž i na soukromý život. Děkuji a těším se na další spolupráci. Karel
S Lenkou jako lektorkou jsem se setkal při několika modulech školení ABB akademie.
Školení byla vedena cíleně, pochopitelně a dostatečně obsahově s potřebným množstvím dokumentace, ke které se i po letech vracím. Na kurzech jsem ocenil možnost převést probíranou problematiku do konkrétního případu z mé praxe a měl možnost o tom diskutovat a získávat od lektorky a kolegů na kurzu zpětnou vazbu. Děkuji Lenko
V rámci manažerské akademie jsme spolu absolvovali několik kurzů, které měly pro moji pozici vedoucího zásadní vliv. Stručně řečeno, bez takto perfektně zvládnutých kurzů, bych se i nadále mezi svými úkoly potácel jako slon v porcelánu. Takže díky moc!
Jiří Smetana, ABB s.r.o.
Očekával jsem standartní školení, kterých jsem už ve svém životě absolvoval spoustu. Díky lektorce Lence Lamešové která školení vedla zábavnou formou jsem ani po několika hodinách neztrácel pozornost a dokázal se soustředit po celou dob výkladu. Školení prostě musí být show což lektorka skvěle zvládla, Získané informace a poznatky jsme ihned zkoušeli formou různých scének tak abychhom je byli schopni použít v praxi. Mohu říci, že školení mi pomohlo nejen v profesním životě při vedení mého týmu ale i v osobním životě. Vřele dopručuji, Roman
S Lenkou jsem měl tu čest se setkat na školení Budování Autority a Project management, které koučovala. Toto školení bylo provedeno velmi záživnou formou a nebylo to jen takové plané teoretické tlachání, ale opravdu příklady a zkušenosti z reálného života. Školení mi určitě více otevřelo oči v mé práci, dokázalo vyvolat pocit uvědomění si a umožnilo mi, si ve své práci udělat více jasno s vytvořením takového toho nadhledu. Školení bylo velmi příjemné a užitečné.

TIME MANAGEMENT

Školení s paní Lamešovou bylo velice zajímavé. Podařilo se jí dát dohromady to, co normálně denně používáme, ale máme v tom zmatek. Spolěčně jsme vytvořili osnovu, kterou používám dodnes. V práci jsem si utřídila myšlenky a seředila priority, Toto školení pro mě bylo velmi užitečné, a to, co jsem se naučila, používám i v osobním životě. Děkuji. Anna
Anna Vernerová, Customer client service, SOS Assistance
Velmi jsem ocenil, že školení je orientované na praxi. Díky jednoduchým, ale velmi účinným radám se mi podařilo dostat svůj pracovní den pod kontrolu. Mnohdy se jedná o zdánlivé maličkosti – jejich dodržování ale ušetří spoustu času. Děkuji!
Ze školení jsem nadšen. Hned jsem zavedl do praxe několik poznatků z kurzu – zejména delegování věcí, které bych dříve dělal sám, čímž ušetřím čas sobě i firmě. Dále jsem se naučil, že nejvíce energie má člověk hned po ránu a odstranil jsem některé své zlozvyky. Díky „objevu“ digitálního kalendáře ve svém telefonu si musím méně věcí pamatovat a uvolní se mi mozek na tvůrčí činnost. Také vím, že nevýhodu dojíždění lze přetavit ve výhodu, pokud se jedná o dojíždění veřejnou dopravou, kdy má člověk čas si utřídit myšlenky případně zapsat do elektronického diáře to, co ještě nosí v hlavě. Děkuji za školení a doufám, že se při nějakém dalším ještě uvidíme.
Díky programu osobního rozvoje, který pro nás každým rokem připravuje firma, jsem měla možnost účastnit se školení „Time management“ od vedením paní Ing. Lenky Lamešové. Touto cestou bych chtěla poděkovat samotné lektorce a kurz doporučit, a to hned z několika důvodů. Nejen, že smysluplně strávíte den pod vedením milé lektorky, která ví, o čem mluví a má spoustu rad, tipů a zkušeností, ale především je kurz zaměřen na člověka jako individualitu a jeho vlastní problémy s plánováním vymezeného času. Takže je každému nabídnuto řešení „na míru“. Člověk odchází motivovaný a odhodlaný změnu realizovat. Protože tak jako já, i Vy zjistíte, že k tomu není potřeba nic víc než Vaše odhodlání, papír a tužka.
Ing. Michaela Daňhelová, Specialist SCMS, Siemens s.r.o.
Po absolvování kurzu se mi vrátila pohoda a radost do života. Předtím jsem byla vystresovaná a měla problém spojit práci, kterou jsem nestíhala podle svým představ, s volným časem pro rodinu. Lektorka paní Lenka Lamešová svým přístupem dokázala zaujmout a nebála se zmínit i vlastní zkušenosti, díky kterým její doporučení získávají na důvěryhodnosti. Po absolvování kurzu si vážím svého času, dokáži lépe plánovat a nová pravidla, která jsem v práci zavedla, oceňují i mí kolegové. To vše se pochopitelně pozitivně projevilo i v osobním životě. Kurz time managementu vřele doporučuji těm, kteří jsou pracovně velmi vytíženi a trpí nedostatkem času na osobní život.
Lenčino školení na Time Management bylo prostě výborné. Na to, že časově pokrylo celý den, vůbec nebylo vyčerpávající a i na konci jsem byla stále schopná obstojně vnímat každou radu a doporučení. Líbilo se mi, že jsme byli v menší skupině a jednotlivé problémy a případná řešení jsme diskutovali a vztahovali na konkrétní situace. Každý z účastníků měl s Time Managementem jiný problém a Lenka všem dokázala poradit, jak problém zvládnout. Na konci jsme si jasně stanovili, co chceme zlepšit či změnit a s časovým odstupem mohu říci, že se mi změny podařilo aplikovat a že jsem v práci celkově efektivnější a dokonce i pod menším stresem. Moc děkuji a všem případným zájemcům určitě doporučuji.
Absolvování kurzu Time management pod vedením paní Lamešové na nás velmi zapůsobilo. Již dlouho jsme řešily otázku úspory času a zvládání pracovní náplně, která se v posledních letech několikrát znásobila. Největším problémem, který jsme řešily, byla otázka, jak metodicky vést podřízené a být jim vždy k ruce k případným konzultacím a jak zároveň stihnout vykonávat vlastní práci, aniž bychom jedno nebo druhé dělaly na méně, než 100 %, nebo práci doháněly po večerech. Musíme říct, že díky paní Lamešové jsme konečně našly odvahu s naší situací začít něco dělat a systém rozvržení pracovní doby na dopolední práci a odpolední konzultace funguje bez větších obtíží. Větší soustředěnost a detailní rozvržení našeho času tak přispělo ke zvýšení naší efektivity a k získání většího vnitřního klidu.
Dvě zaměstnankyně Ministerstva vnitra ČR

KOUČINK

Absolvovala jsem několik sezení koučinku s paní Lamešovou a musím potvrdit, že takto strávené hodiny pro mne byly velkým přínosem. Na rozdíl od všech předchozích školení na různá témata s různými lektory, tato sezení byla šitá na míru a cílem nebylo mne přetvořit dle obecných pouček, ale najít nástroje a styly jednání, které budou vyhovovat mému charakteru a mým konkrétním potřebám. Proto pak bylo velmi snadné si tyto osvojit a skutečně je v praxi používat. Musím potvrdit, že díky paní Lamešové jsem se pracovně posunula o velký krok dál a mnoho mých pracovních úkolů a náročných obchodních jednání teď zvládám mnohem snadněji.
Koučink od paní Lamešové mi velmi pomohl jak v osobním, tak v pracovním životě. Obzvlášť ocenuji profesionální přístup a zaměření na individuální potřeby klienta. Mohu vřele doporučit.
Jakub Vondráček, SCM manager, ABB s.r.o.
S pani Lenkou Lamešovou som veľmi spokojný, oceňujem profesionalitu, široký rozhľad a časovú flexibilitu. Počas nášho kaučingu sme rozpracovali a vyriešili niekoľko problémových situácií. Lenka je trpezlivá ale dôsledná a systematicky ma doviedla k cieľom, ktoré sme si stanovil na začiatku. Ani koučing cez Skype nebol prekážkou a odporúčam ho všetkým zaneprázdneným alebo príliš vzdialeným od Prahy či Brna.
Koučing mi pomohol lepšie pracovať s prioritami a zmenil mi perspektívu s akou sa pozerám na každodenné operatívne úlohy. Bol neoceniteľný pri nájdení najvhodnejšej cesty a adaptácie zmien a nových postupov u nadriadených aj podriadených.

KREATIVNÍ TECHNIKY ŘEŠENÍ

Skoleni mi ukazalo dalsi techniky reseni problemu, coz je velmi uzitecne, nebot kazdy problem vyzaduje individualni pristup a ne kazdou techniku je mozno aplikovat na kazdy problem. Zaroven jsem se dovedel vice informaci o stimulaci kreativniho mysleni, coz je pro me jako project managera velmi dulezita vec. Celkove hodnotim skoleni jako velmi prinosne, i diky osobnim zkusenostem lektorky z realneho businessu.
Michal Petráček, Site Project Manager, DHL
Dobrý den Lenko, školení, kterého jsem se zúčastnil bylo velmi benefitní a snažím se některé nástroje uplatňovat jak v pracovním, tak i v soukromém životě. Je důležité, uvědomit si přínos tohoto školení a pak se lehce vše da aplikovat v praxi. Celý průběh školení se nesl ve velmi komunikativním duchu a na veškeré dotazy účastníku bylo vždy velmi profesionálně Vámi odpovězeno. Určitě budu rád za další budoucí spolupráci. Děkuji, Martin Vyhnánek
Martin Vyhnánek, Warehouse Manager, DHL
Lenka vede školení zábavnou formou a nemá problém získat si Vaší pozornost. Vždy se na jejích školeních dá získat nový poznatek, vědomost, případně metoda jak dosáhnout svých cílů. Se školením kreativních technik řešení jsme byl velmi spokojen. Děkuji.
Účastnil jsem se školení Kreativní techniky řešení.Teoretická část byla podložená praktickými ukázkami pro lepší pochopení daných technik řešení. Školení bylo vedené profesionální formou, na vysoké úrovni. Děkuji a přeji mnoho dalších spokojených klientů.
Radovan Vaško, DHL
Absolvoval jsem s Vámi již několik školení počínaje Manažerskou akademii, Mozkový jogging a konče kurzem Techniky vyjednávání. Ze všech školení jsem si odnesl vždy hodně nových věcí a technik, které obohatilo můj profesní život a posunuly ho o stupeň výše. Rozhodně to nebyly kurzy nudné a nezajímavé. Naopak. Díky praktickým cvičením si bylo možno hned vše procvičit v praxi. Děkuji Lenko a těším se na případná další setkání v rámci školení a koučinku.
Zdeněk Martínek, Transport Team Leader, DHL

VEDENÍ LIDÍ A TÝMU

Jedno velké díky patřící lektorce Lence Lamešové, která mě díky školení Vedení týmu a lidí, pomohla postrčit z mrtvého bodu přesně tam, kam bylo třeba. Uvolněná atmosféra a předání vlastních a odborných zkušeností, doplněno o rady a i vtipné historky, dělá ze školení od paní Lamešové něco, co si sebou ponesete dlouho a o tom to přesně je. Ještě jednou děkuji – nové poznatky a rady jsem již přenesla do praxe a to s úspěchem. Přeji hodně pracovních úspěchů a spokojených klientů 🙂
Profesionální vedení kurzu, přínosné informace, přehledné materiály, osobní přístup – tedy vše, čeho si cením. A i kdybychom měli pocit, že jsme něco už slyšeli, je dobré se zastavit, znovu si vše srovnat, nebo se třeba jen ujistit, že jednáme správně. Moc děkuji.
Jan Marxt, ELEKTROWIN a.s
Kurz ‚Vedení lidí a týmu‘ od Lenky mi umožnil podívat se na své manažerské vlastnosti z jiné perspektivy a pomohl mi odhalit a pojmenovat silné i slabé stránky. Poznatky z kurzu jsem postupně začal začleňovat do profesního (ale i soukromého života) s pozitivní zpětnou vazbou od kolegů. Kurz je dobře připraven a strukturován, Lenka ho nicméně umí velmi dobře přizpůsobit konkrétním potřebám aktuálních účastníků. K detailům kurzu se určitě budu vracet i v budoucnosti. Díky Lenko.
Kurzu jsem se zúčastnila v dubnu tohoto roku. Musím říci, že po dlouhé době mi takové školení něco dalo. Vzhledem k tomu, že jsem doposud ve svém profesním životě nevedla tým lidí mi paní Lamešová velice pomohla. Zjistila jsem jak se svými podřízenými jednat, mluvit a jak si uspořádat práci. Velice děkuji za obohacení. Kurz všem velice doporučuji.
Školení mi ukázalo několik cest jak přistupovat k lidem po pracovní stránce i v osobním životě. Poukázalo na často dělané chyby, dostali jsme rady jak se těmto chybám vyvarovat.a předcházet. Celé školení bylo vedeno velice přehledně a systematicky. Děkuji.
Jitka Filipová, Supervisor, FOXCONN CZ

TATTATUO

Děkuji z celého srdce za kurz a učení TA, které mi otevřelo oči a skutečné příležitosti. Nejdříve jsem nevěděla, co si o tomto učení představit, byla jsem spíše zvědavá. Měla jsem osobní pozitivní zkušenost v minulosti s kineziologií a numerologií, kdy jsem hledala pomoc a byla v pozici klienta. Během kurzu jsem najednou objevila, že všechny nástroje jsou nyní v mých rukou a mohu je pro svůj život používat bez omezení. Byl to obrovský dar, který mě v prvních dnech dojal až k slzám a nebyla jsem sama. Skoro jsem tomu ani nemohla uvěřit, že je to tak jednoduché. Nyní vím, že je. Jsem krátce po kurzu a používám vše hlavně pro svůj osobní život a vše, co potřebuji řešit. Ještě jsem nedošla do fáze, abych stejně tak pomáhala druhým. Věřím tomu, že ve správnou chvíli přijde správný čas. Lence děkuji upřímně a s láskou, že mě pozvala na kurz a předala mi učení, kterému vděčím za svoji spokojenost a štěstí.
Jitka Brandejsová
Kurz TA I nabízí možnost vidět život v jiném světle. Z mého pohledu je to cesta do hlubin duše, která vede k uvědomění si vlastní hodnoty, nalezení souladu mezi rozumem a citem, nastolení vnitřního klidu, nabytí vnitřní síly a svobody a hlavně k intenzivnímu prožívání lásky a radosti, což se kladně promítá i do vztahů. Lenka je se svým pozitivním laděním, laskavostí a schopností zformulovat i obtížně uchopitelné téma příjemný učitel a průvodce.
Helena
Ahoj Lenko, Ještě jednou moc děkuji za moc milé a přínosné vedení. Moc se mi to líbilo. Hned v pondělí jsem mela spoustu zpětných pozitivních reakcí. Cítím se jinak. jsem lehčí a uvolněnější. ….. Prý jsem se rozzářila a vypadám spokojeně. A je to opravdu tak. Chtěla jsem Ti to napsat. Určitě tvůj kurz byl báječný a příště se již nemusíš obávat! Moc děkuji ještě jednou, protože teprve s Tattatuem vím, že VŠE, co jsem dříve cítila a ostatní to nazývali moji naivitou a snílkovstvim, je skutečné víc,než si kdo dokáže představit. Děkuji za návrat domu, k mé rodině.
Štěpánka

UMĚNÍ VYJEDNÁVAT – TECHNIKY VYJEDNÁVÁNÍ

Školení „Techniky vyjednávání – Umění vyjednávat“ s naším nehomogenním IT týmem bylo pro paní Lamešovou jistě výzvou. Mírné obavy z toho, zda žena dokáže uřídit partu IT specialistů a projektových manažerů, byly zbytečné. Lektorka je profesionál s četnými zkušenostmi z praxe, které při školení využívala. Někteří jsme si odnesli povědomí o nových technikách, někteří si osvěžili a osvojili techniky, které už známe. Za to Vám patří velké díky.
Na kurz jsem přicházel možná s menším očekáváním než moji kolegové, protože jsem se v oblasti vyjednávání považoval za dost zkušeného manažera. Musím ale přiznat, že i tak mi paní lektorka pomohla uvědomit si pár chyb a poradila mi, jak stejného cíle dosáhnout lépe, s méně úsilím a s lepším vnitřním pocitem kontroly dané situace. Kurz lze doporučit opravdu všem, čím rozmanitější skupina je, tím zajímavější modelové situace mohou vznikat. Paní lektorka prokázala během kurzu bohaté zkušenosti v dané oblasti, kurz vnímám jako velmi přínosný a mohu ho jen doporučit.

OSTATNÍ KURZY

Dobrý den, jelikož vím jak je feedback důležitý, rád bych Vám napsal v pár větách zpětnou vazbou na školení Basic – Komunikace. Musím říct, že jsem byl ze školení mile překvapen a to hlavně díky skvělé lektorce Lence Lamešové, která hned od začátku vedla školení způsobem, které vtáhlo účastníky ihned do děje. Dále jsem uvítal hodně poznatků z praxe a scénky, při kterých jsme si mohli získané informace ihned vyzkoušet. V praxi už jsem nové praktiky (taktiky) několikrát použil (zneužil), kdy se mi např. v T-mobilu podařilo získat slevu 2000,- Kč díky asertivnímu jednání.
Michal Reich, Kurz komunikace
Školení bylo velice dobře připravené, ušité přímo na míru pro naši firmu. Paní Lamešová obsáhla nejen to, na čem jsme se dopředu domluvili, ale přidala k tomu ještě mnoho dalšího. Po celou dobu byla mezi všemi dobrá nálada, všichni se aktivně zapojovali do živé debaty a nestačili se divit, jak může být školení tak energické a záživné, když je pod správným vedením. Všichni se naučili něco nového a co je hlavní, používají to v praxi. Celkové hodnocení je velice pozitivní nejen ode mě, ale od všech zúčastněných. Děkujeme a všem vřele doporučuji!
I když naše zadání bylo poměrně široké – komunikace – tak se akce vydařila a to zejména díky profesionalitě lektorky. Jedním ze základních požadavků bylo, aby se účastníci nenudili, aby si nepřipadali jako na přednášce a to se beze zbytku podařilo, účastníci spolu přirozeně komunikovali a nikdo z nich nelitoval, že se akce zúčastnil, právě naopak, ptají se po dalším termínu. Jedním z klíčů k úspěchu je umět rozeznat, co je důležité a umět tyto věci pojmenovat a to profesionál jako Lenka Lamešová umí, proto velký dík Lenko.